Postup při koupi zájezdu

Dříve než přikročíte k objednávání zájezdu zkontrolujte si prosím platnost svých cestovních dokladů, více v sekci cestovní doklady.  

 

Upřesněte si, kdy a na jak dlouho chcete cestovat, jaké jsou preferované destinace a především, jaký je Váš finanční limit.  

 

 

1. Výběr zájezdu 

Vhodné zájezdy si vyfiltrujete, když vyplníte co nejvíce parametrů, které by měla vaše dovolené splňovat. Nejvhodnější je zadat termín, délku pobytu, preferovanou stravu a dopravu a cenové rozpětí nabídky (počítáno na osobu). Po výběru konkrétního zájezdu a termínu se dostanete do nezávazné objednávky. Zde prosím vyplňte alespoň hvězdičkou označené kolonky (povinné kontaktní údaje na Vás) a požadavek odešlete. Pokud dojde k úspěšnému odeslání, obdržíte na Váš e-mail potvrzení. Zájezd si můžete ověřit i telefonicky, stačí vytočit 227 222 277 a sdělit nám kód vybraného zájezdu. Kód je vždy unikátní pro konkrétní hotel, termín, stravu a dopravu. 

 

Pokud chcete ponechat výběr Vaší dovolené na našem doporučení, zašlete prosím požadavky na náš email info@last.cz nebo zavolejte na naše call centrum 227 222 277. Naši prodejci Vám rádi a ochotně poradí s výběrem zájezdu a doporučí pro Vás nejvhodnější nabídku. 

 

2. Po odeslání nezávazné objednávky 

Vaši nezávaznou objednávku vidíme v systému krátce po jejím odeslání. Následně vás bude kontaktovat náš prodejce, který ověří dostupnost a cenu vámi vybraného zájezdu. V případě, že je zájezd dostupný provádíme automaticky nezávaznou rezervaci u pořadatele zájezdu, délku rezervační doby není možné ovlivnit, každá cestovní kancelář má nastavené jiné časy. S blížícím se datem odletu se rezervační doba zkracuje, může být tedy pouze v rámci několika hodin. Klienty se snažíme kontaktovat co nejdříve po přijetí požadavku na dovolenou.  

 

Protože působíme jako zprostředkovatel zájezdu, je nutné vždy dostupnost a aktuální cenu ověřovat v rezervačním systému pořádajících cestovních kanceláří nebo telefonicky v jejich kancelářích. Dostupnost zájezdu a ceny se mohou v průběhu dne měnit, je tedy možné, že jsou na našich stránkách inzerovány i zájezdy, které již nejsou dostupné. V případě, že Vámi vybraný zájezd již nebude dostupný můžete nás požádat o zpracování náhradní nabídky.  

 

3. Potvrzení rezervace a zakoupení zájezdu 

Vaši nezávaznou rezervaci můžete závazně potvrdit podpisem smlouvy o zájezdu a úhradou celé částky nebo zálohy za zájezd (pokud to podmínky pořadatele umožňují) a to ještě před vypršením dob nezávazné rezervace. Chcete-li zájezd zakoupit on-line bez nutnosti návštěvy naší pobočky, budete potřebovat tiskárnu a scanner (případně fax nebo digitální fotoaparát). Nemáte-li možnost vyřídit koupi zájezdu on-line, můžete navštívit naši pobočku. 

 

Smlouvu o zájezdu Vám připraví náš pracovník, je ovšem nutné mu dodat detaily všech cestujících (jména a příjmení, data narození, kontaktní adresu, státní příslušnost a v některých případech i číslo cestovního dokladu). Smlouva Vám bude zaslána ke kontrole na email, pro zdárné dokončení objednávky je nutné zkontrolovat si náležitosti smlouvy (vymezení zájezdu, ceny a údaje o cestujících), smlouvu si vytisknout, podepsat a poslat nám ji zpět (možnost zaslat jako fotografii, scan či fax) a jako poslední krok je nutné provést platbu za zájezd.  

Některé cestovní kanceláře neakceptují vzhled naší cestovní smlouvy a je tedy nutné klientům zaslat i originál formuláře pořadatelské CK. Do konce rezervační doby je pak nutné nám doručit podepsané obě podoby smlouvy o zájezdu. Podpisem cestovní smlouvy stvrzujete, že souhlasíte s všeobecnými podmínkami pořadatele zájezdu.  

 

O přijetí podepsané smlouvy a platby za zájezd je klient informován SMS zprávou.  

 

4. Pokyny k vaší dovolené 

Pokyny k vaší cestě obdržíte cca týden před odjezdem. Pokyny zasíláme převážně e-mailem, jen výjimečně jsou zasílány poštou. Aktuálně již většina CK zasílá komplexní odbavení (letenky, vouchery a informace k odletu) e-mailem, je tedy možné, že před odletem na Vaši dovolenou již nebude pořádána schůzka se zástupcem CK na letišti. Po příletu/ příjezdu do destinace Vás bude očekávat delegát, který Vám podá veškeré potřebné informace k dalšímu pobytu.